You Are Here: Home » Yerel » Müftülük Düzenledi

Müftülük Düzenledi


Ünye Müftülüğü Kuran Kurslarında okuyan öğrencilere yönelik bilgi yarışması düzenledi. İlki Kuran Kursunda yapılan yarışmanın finali ise Ünye Merkez Camii’nde gerçekleştirildi.

Yarışmaya Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrencileri, öğrenci yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 14 Mayıs’ta Merkez Kız Kuran Kursunda yapılan yarışmada 21 sınıf finale kalırken bu sınıfların ilk 3’ü belirlendi.

 

Ünye Müftüsü Aydın Yığman, başkanlığında oluşan komisyonda Merkez Erkek Kuran Kursu Yöneticisi Cemalettin Aydın, İpekyolu Camii Kuran Kursu Öğreticisi Hasan Kuşlu, Merkez Camii İmam-Hatibi Ahmet Alkış, Dervişoğlu Düzü Camii İmam- Hatibi Hamza güneş görev aldı. Yirmi sorunun on sekizine doğru cevap veren Kur’an Kursu öğreticilerinden Fatma Taşkın, Sevgi Kuşkayalı, Asiye Kapıcıoğlu ve Sema Saylan’ın öğrencileri finale kalan dört sınıf oldu. 

 

Finale kalan sınıflara yöneltilen sorularda ise Merkez Kız Kuran Kursu Öğreticisi Fatma Taşkın’ın sınıfı birinci, Garaj Camii Kur’an Kursu Öğreticisi Sevgi Kuşkayalı’nın sınıfı ikinci olurken Merkez Kız Kuran Kursu Öğreticisi Asiye Kapıcıoğlu’nun sınıfı ise üçüncü oldu.

 

Yarışmada dereceye girenlere hediyeleri verilirken yapılan yarışmayı Ünye Müftüsü Aydın Yığman, değerlendirdi; “Kuran öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini ve dini manada öğrendiklerini tespit etmek için 2 kere yarışma yaptık. 1’si geçende Kuran Kurs’umuzda yapılmıştı. 43 tane sınıfımız hocalarıyla birlikte yarışmaya katıldılar. 21 tanesi buraya geldiler. 21 tanesi’de burada yarıştılar. İlk 3’e giren kardeşlerimize hediyeler verdik. 59 taneye yakın sınıfımız var bunların hepsi bu yarışma için çaba sarf ettiler. Çok güzel bir yarışma oldu. Önümüzdeki sene bu Cami’yi tamamen, tıka basa dolduracağız. Ben burada buraya katılan cemaatimize ve Ünye halkına, Kuran Kursu öğreticilerime, kursiyerlerimize ve size çok teşekkür ediyorum.”

 

                           

Kaynak : HGRT

About The Author

Number of Entries : 50497

Leave a Comment

© 2013 Powered By Unyem.Org tüm hakları saklıdır.

Scroll to top

gazete oku Arkadaşım Hoşgeldin